Taki facet co pisze co Myśli

Blog Takiego faceta co pisze na różne tematy!


Sierpień 08, 2018

Strony, tworzenie i promocja – jeden wpis na te tematy

Przy tworzeniu stron internetowych na początek zawsze jest problem z przekazaniem interesującej treści. Spotkałem się z wieloma osobami, które na początku pisały różne teksty, nie do końca spójne i przedstawiające prawdziwy obraz siebie. W każdym razie ja mam nadzieje, że uniknę tych błędów, a nawet jak coś mi ślina na język naniesie będzie w kategorii której nie należy czytać, a raczej będzie to takie coś, moje własne przemyślenia o niczym.

 

Jednym z elementów tego przekazu jest z pewnością wygląd danej strony internetowej.

Wygląd danej strony internetowej zależy często od właściciela strony, jak chce, aby to wyglądało.
Jest to ważny element przy tworzeniu strony. Jak grafik będzie do niczego będzie potrafił stworzyć naprawdę brzydką stronę, a dzisiaj wizerunek jest bardzo ważny. Właśnie wizerunek w internecie dzisiaj jest jednym z najważniejszych elementów promocji naszej firmy.

Wiele osób, które chcą, aby zrobić im strony, nie wie skąd czerpać motywacje do tego, jak strona ma wyglądać. Mówią, zdajemy się na pana. Pan lepiej wie jak powinno to wyglądać.

Robi się wtedy projekt dla nich i się zaczyna – a to się nie podoba, to nie ten kolor, to nie z tej strony. Niestety zajmuje to wiele czasu, kosztuje bo przecież zdjęcia trzeba skądś uzyskać. Nie można ich przecież ukraść, trzeba je kupić, a jak raz się kupi to nie zawsze będzie możliwość ich wykorzystania z innym projektem.

Ponadto wiadomo, iż projekt i wykonanie takiej strony ma być jak najtańsze. Po pierwsze klient chce tanio, a po drugie im mniej wydamy na inne niezbędne wydatki, tym więcej zostanie dla nas i tym więcej my sami zarobimy,

Czasami jest to nie do zniesienia i nie da się tego uniknąć, chodź da się ograniczyć to do pewnego minimum.
Dlaczego minimum – uważam, iż takich rzeczy nie da się wyeliminować w całości, zawsze coś będzie nie tak, przecież każdy z nas ma inny gust. Nie będziemy się zgadzać w 100%.

Najlepszym rozwiązaniem jest skierowanie takiej osoby na kilka stron z darmowymi szablonami, aby wybrała sobie te elementy graficzne, które chce. Oczywiście nie chodzi o kopiowanie z nich grafik, ale aby np taka osoba wybrała, z której strony chce mieć panel boczny, czy ma w ogóle być, jakiej wielkości ma być czcionka, jakiego rodzaju, jakiej wielkości grafika, w którym miejscu.

Jaka ma być kolorystyka strony. Dzięki temu zyskujemy pewność, że przynajmniej wybrane zostało mniej więcej to, co dana osoba chce. Ne musimy kombinować i słuchać jakiś tam marudzeń, że przy tworzeniu strony www zrobiło się coś nie tak. Stosujemy się bowiem do zaleceń takiej osoby. Chce taki kolor to strona w tych kolorach i z takim układem graficznym jest robiona.

Oczywiście część skryptów umożliwia już na etapie tworzenia strony wyboru odpowiedniego darmowego szablonu. W nich też osoba może wybierać i poprzez krótka naukę obsługi skryptu patrzeć jak by to wyglądała w rzeczywistości z ich wstępnie przygotowanym tekstem czy zdjęciami, które chcą prezentować na swojej stronie.

Dzisiaj tworzenie stron internetowych jest dość wymagającym elementem właściwej promocji stron. W sumie posiadanie właściwie wyglądającej strony internetowej. Nie wyobrażam sobie, aby nie mieć dzisiaj strony internetowej.

Jak boimy się wydawać pieniądze na promocje, właśnie można zacząć od takiej strony jak blog i tu pisać o swoich przemyśleniach, rozterkach, opiniach, obawach.

To jest dość proste, a pomoże nam chodź w części zrozumieć elementy, które wpływają na właściwy rozwój internetowego biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *